• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DIX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DIX. Jeżeli chcesz otworzyć plik DIX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DIX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
DIVA-GIS Export Format N/A

Co to jest plik DIX?

Plik eksportowany utworzony w programie analizy danych geograficznych DIVA-GIS. Zawiera plik projektu DIVA-GIS (.DIV) i wszystkie warstwy, do których odwołuje się projekt. Zapisany w formacie skompresowanym, który można przesłać pocztą elektroniczną.

Pliki DIX są tworzone przy użyciu projektu & rarr. Polecenie Eksportuj projekt. Można je importować, wybierając Project & rarr. Importuj projekt.

Jak otworzyć plik DIX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DIX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DIX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DIX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DIX

Inne problemy z plikiem DIX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DIX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DIX:

  • plik DIX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DIX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DIX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik