• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DATA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DATA. Jeżeli chcesz otworzyć plik DATA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DATA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Analysis Studio Offline Data Format Appricon

Co to jest plik DATA?

Plik DATA to plik danych wykorzystywany przez Analysis Studio, analizę statystyczną i program do eksploracji danych. Zawiera on wydobywane dane w prostym tekście, formatzie rozdzielonym tabulatorem, w tym nagłówek pliku Studio analizy. Pliki danych są powszechnie używane do przechowywania danych do analizy danych offline, jeśli nie są one połączone z serwerem Analysis Studio, ale mogą być również używane w trybie online.

Pliki danych mogą zawierać dane z wielu źródeł danych, takich jak bazy danych Microsoft Access i SQL Server. Są spakowane z odpowiednim plikiem .STP, który zawiera schemat danych projektu i informacje o obiektach.

Ze względu na format rozdzielony tabulatorami, pliki danych mogą być importowane do programu Microsoft Excel, gdy ich informacje o nagłówku zostaną usunięte.

Jak otworzyć plik DATA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DATA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DATA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DATA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DATA

Inne problemy z plikiem DATA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DATA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DATA:

  • plik DATA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DATA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DATA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik