• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CUT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CUT. Jeżeli chcesz otworzyć plik CUT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CUT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Dr. Halo Bitmap Format N/A

Co to jest plik CUT?

Plik obrazu bitmapowego niezależnego od urządzenia opracowany pierwotnie dla oprogramowania Dr. Halo, ale teraz obsługiwany przez różne inne aplikacje. Obsługuje 8 bitów na piksel w sumie 256 kolorów. Służy do przechowywania małych obrazów bitmapowych.

Pliki CUT odwołują się do palety kolorów, która jest przechowywana w oddzielnym pliku .PAL. Umożliwia to użytkownikom zmianę kolorów obrazu bez konieczności modyfikowania oryginalnego pliku obrazu. Bez odniesienia do plików PAL, pliki CUT wyświetlane są jako obrazy w odcieniach szarości.

Jak otworzyć plik CUT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CUT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CUT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CUT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CUT

Inne problemy z plikiem CUT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CUT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CUT:

  • plik CUT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CUT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CUT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik