• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CUIX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CUIX. Jeżeli chcesz otworzyć plik CUIX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CUIX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Autodesk AutoCAD Custom User Interface Format Autodesk

Co to jest plik CUIX?

Niestandardowy plik obszaru roboczego utworzony przez składnik Edytora niestandardowego interfejsu użytkownika (CUI) programu AutoCAD. Zapisuje ustawienia okna i palety, a także konfigurację menu i paska narzędzi. Mogą też zawierać niestandardowe obrazy. Służy do ładowania całych lub częściowych układów obszaru roboczego niestandardowego podczas sesji rysunkowej.

Domyślnym plikiem CUIX jest acad.Cuix, który zawiera standardowy układ, który jest ładowany po otwarciu programu AutoCAD po raz pierwszy. Pliki CUIX są przechowywane w pakietach wielu plików XML i obrazów.

Pliki CUIX zastąpiły pliki .CUI w programie AutoCAD 2010. Format "CUIx" zastępuje również wszystkie starsze pliki dostosowywania przestrzeni roboczej, w tym pliki .MNU i .NS.

Jak otworzyć plik CUIX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CUIX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CUIX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CUIX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CUIX

Inne problemy z plikiem CUIX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CUIX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CUIX:

  • plik CUIX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CUIX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CUIX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik