• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CMX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CMX. Jeżeli chcesz otworzyć plik CMX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CMX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Corel Presentation Exchange Format Corel

Co to jest plik CMX?

Format pliku obrazu używany przez programy Corel, takie jak CorelDRAW, Corel Presentations i Paint Shop Pro. Służy również do przechowywania plików obrazów wektorowych zawartych w Corel Mega Gallery Clip Art. Zawiera dane obrazu oraz metadane opisujące obraz.

Pliki CMX są rozpoznawane przez Adobe Illustrator w wersjach 6, 7 i 8. Jednak format nie jest obsługiwany w późniejszych wersjach, na przykład w programie Illustrator CS.

Jak otworzyć plik CMX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CMX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CMX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CMX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CMX

Inne problemy z plikiem CMX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CMX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CMX:

  • plik CMX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CMX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CMX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku CMX
CMX do EPSCMX do PDF