• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CAG

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CAG. Jeżeli chcesz otworzyć plik CAG, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CAG

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Clip Gallery Catalog Format Microsoft

Co to jest plik CAG?

Pakiet kompresji clipartów utworzony przez Microsoft Clip Gallery, program służący do zarządzania obrazami clipartów. Zawiera kategorie, opisy, miniatury i grafikę clipartową. Używany jako baza do przeglądania clipartów i importowania obrazów do dokumentów.

Wspólnym plikiem CAG jest Artgalry.Cag, który jest domyślnym pakietem klipów używanym przez niektóre wersje Galerii Clip.

Pliki CAG obsługiwane były przez kilka starszych produktów firmy Microsoft, w tym Office 95 i 97, Publisher 97 i 98 oraz Clip Gallery 2 i 3. Jednak nie są powszechnie używane.

Galeria Microsoft Clip Gallery zostanie przerwana.

Jak otworzyć plik CAG?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CAG jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CAG z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CAG którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CAG

Inne problemy z plikiem CAG

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CAG nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CAG:

  • plik CAG którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CAG z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CAG nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik