• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku BWZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem BWZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik BWZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku BWZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
WinImage Batch Configuration Gilles Vollant

Co to jest plik BWZ?

Plik konfiguracyjny wsadowy utworzony przy użyciu narzędzia WinImage, narzędzia do tworzenia obrazów dyskowych. Zawiera ustawienia, które można załadować do WinImage Batch Assistant. Służy do automatycznego tworzenia wielu obrazów dysku.

Aby wyeksportować plik BWZ z WinImage, kliknij przycisk Zapisz ... w prawym dolnym rogu okna Asystenta partii.

Jak otworzyć plik BWZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku BWZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi BWZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem BWZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik BWZ

Inne problemy z plikiem BWZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem BWZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami BWZ:

  • plik BWZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku BWZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik BWZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik