• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku BIK

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem BIK. Jeżeli chcesz otworzyć plik BIK, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku BIK

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
BINK Video Format RAD Game Tools

Co to jest plik BIK?

Własny format wideo opracowany przez firmę RAD Game Tools. Służy do odtwarzania plików wideo w grach wideo na komputerach osobistych i systemach konsol. Umożliwia kompresowanie standardowego obrazu wideo przy optymalizacji jakości wideo dla docelowej platformy.

Filmy typu Bink można odtwarzać za pomocą programu Windows Media Player (WMP), jeśli zainstalowano pakiet Codec Pack systemu Windows 7. Nawet jeśli program WMP mówi, że po zainstalowaniu pakietu kodeków nie rozpoznaje rozszerzenia ".Bik", wybierz opcję otwarcia filmu, a program WMP będzie odtwarzał.

Pliki BIK są często skompresowane z plików .AVI, .MOV lub innych popularnych formatów plików wideo. Po kompresji za pomocą narzędzi Bink, szybkość transmisji danych można dostosować do rozdzielczości 320x240 do rozdzielczości w jakości HD, dzięki czemu filmy wideo są odpowiednie dla urządzeń przenośnych, a także telewizorów HD i ekranów komputerowych.

Jak otworzyć plik BIK?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku BIK jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi BIK z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem BIK którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik BIK

Inne problemy z plikiem BIK

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem BIK nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami BIK:

  • plik BIK którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku BIK z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik BIK nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku BIK
BIK do AVIBIK do FLVBIK do H264BIK do MKVBIK do MP4BIK do MPEBIK do MPGBIK do OGVBIK do WMV