• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku BLK

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem BLK. Jeżeli chcesz otworzyć plik BLK, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku BLK

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
AutoCAD Block Template Format Autodesk

Co to jest plik BLK?

Szablon wyodrębniania atrybutów wykorzystywany przez program AutoCAD, projekt 2D i 3D CAD i dokumentacja. Zapisuje wybrane elementy rysunku służące do publikowania rysunku w formacie .PDF, .DWF lub .DWFX. W szczególności zapisuje rysunki i ich właściwości.

Pliki BLK są używane do kontrolowania danych, które są publikowane do szarego pliku. Jest to korzystne w sytuacjach, w których powinny być rozpowszechniane tylko niektóre typy informacji. Pliki BLK mogą być tworzone w programie AutoCAD za pomocą okna dialogowego Szablony bloków lub przy użyciu Kreatora pobierania atrybutów.

Jak otworzyć plik BLK?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku BLK jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi BLK z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem BLK którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik BLK

Inne problemy z plikiem BLK

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem BLK nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami BLK:

  • plik BLK którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku BLK z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik BLK nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik