• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku BAK

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem BAK. Jeżeli chcesz otworzyć plik BAK, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku BAK

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Backup Plus Backup Format N/A

Co to jest plik BAK?

Plik BAK to kopia zapasowa innego dokumentu lub pliku, często tworzona automatycznie przez programy lub system operacyjny. Plik ten zawiera najczęściej tylko kopię oryginalnego pliku i można je przywrócić do oryginalnego, zastępując rozszerzenie ".Bak" z oryginalnym rozszerzeniem.

Często pliki BAK są tworzone przez proste dodanie ".Bak" do oryginalnej nazwy pliku. Na przykład dokument.Doc może mieć dokument z kopią zapasową.Doc.Bak.

Przykładowy program korzystający z rozszerzenia ".Bak" to AutoCAD. Windows może również tworzyć pliki BAK dla plików System.Ini i Win.Ini.

Jak otworzyć plik BAK?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku BAK jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi BAK z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem BAK którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik BAK

Inne problemy z plikiem BAK

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem BAK nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami BAK:

  • plik BAK którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku BAK z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik BAK nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik