• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku AZW

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem AZW. Jeżeli chcesz otworzyć plik AZW, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku AZW

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Amazon Kindle EBook Format Amazon

Co to jest plik AZW?

Plik AZW to cyfrowy eBook sformatowany dla Amazon Kindle, bezprzewodowego urządzenia do odczytu. Zawiera sformatowany tekst książki i znaczniki rozdziałów i jest podobny do pliku Mobipocket .PRC. Pliki AZW mogą być przenoszone z komputera do Kindle za pośrednictwem standardowego połączenia USB i mogą być odczytywane za pomocą oprogramowania dla Kindle.

Większość plików AZW zawiera ochronę DRM, która pozwala tylko na ich oglądanie na Amazon Kindle lub w programie do czytania Amazon Kindle. Niemniej jednak możliwe jest wyświetlanie niechronionych książek Kindle na komputerze z programem Mobipocket Reader, zmieniając rozszerzenie pliku z ".Azw" na ".Prc".

Jak otworzyć plik AZW?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku AZW jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi AZW z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem AZW którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik AZW

Inne problemy z plikiem AZW

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem AZW nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami AZW:

  • plik AZW którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku AZW z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik AZW nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku AZW
AZW do PDFAZW do MOBI