• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku AY

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem AY. Jeżeli chcesz otworzyć plik AY, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku AY

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Project Format N/A

Co to jest plik AY?

Plik audio używany w grach starszych komputerów wyposażonych w układy dźwiękowe serii A Instruments firmy General Instruments. Zawiera "chiptune", który określa format dźwięku, który umożliwia chipowi karty dźwiękowej generowanie dźwięków w czasie rzeczywistym. Można odtworzyć za pomocą programu, który emuluje sygnał dźwiękowy AY.

Pliki AY były powszechnie używane przez gry Amstrad CPC (Color Personal Computer), które zostały opracowane w latach osiemdziesiątych. Były one również używane przez gry Spectrum ZX i gry Atari ST.

Jak otworzyć plik AY?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku AY jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi AY z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem AY którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik AY

Inne problemy z plikiem AY

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem AY nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami AY:

  • plik AY którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku AY z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik AY nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik