• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku TZX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem TZX. Jeżeli chcesz otworzyć plik TZX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku TZX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
ZX Spectrum Tape Image Poke Format N/A

Co to jest plik TZX?

Dokładna kopia kasety dla Sinclair ZX Spectrum, komputer domowy wydany w Wielkiej Brytanii w 1982 roku. Używany głównie do podstawowego przetwarzania tekstów, programów graficznych i gier wideo. Może być uruchomiony na komputerze przy użyciu programu emulacji widma.

Jak otworzyć plik TZX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku TZX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi TZX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem TZX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik TZX

Inne problemy z plikiem TZX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem TZX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami TZX:

  • plik TZX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku TZX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik TZX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik