• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ASE

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ASE. Jeżeli chcesz otworzyć plik ASE, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ASE

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe Swatch Exchange Format Adobe Systems

Co to jest plik ASE?

Plik używany przez aplikacje graficzne i aplikacje graficzne firmy Adobe InDesign i Illustrator. Jest też używany przez program Adobe Color, aplikację dotykową przeznaczoną dla urządzeń z Androidem i iOS. Zawiera próbkę kolorów, która jest zapisywaną kolekcją kolorów. Pozwala ilustratorom i wydawcom udostępnić próbki kolorów.

Pliki ASE zostały wprowadzone w wersji 2 pakietu Adobe Creative Suite (CS). Photoshop zapisuje próbki kolorów jako pliki .ACO.

Jak otworzyć plik ASE?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ASE jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ASE z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ASE którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ASE

Inne problemy z plikiem ASE

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ASE nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ASE:

  • plik ASE którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ASE z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ASE nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku ASE
ASE do JPG