• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ASD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ASD. Jeżeli chcesz otworzyć plik ASD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ASD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Word Auto-save Document Format Microsoft

Co to jest plik ASD?

Plik utworzony przez Microsoft Word, program do edytowania tekstu używany do tworzenia dokumentów. Zawiera migawkę aktualnie otwartego dokumentu programu Word. Służy do automatycznego tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania dokumentów w programie Word w przypadku nieplanowanej przerwy w działaniu lub awarii programu.

Starsze wersje programów Word zapisują pliki ASD w następujących domyślnych katalogach:

Windows Vista / 7: [użytkownik] AppDataRoamingMicrosoftWord

Windows XP: [użytkownik] Aplikacja DataMicrosoftWord

Następujące wersje programu Microsoft Word korzystają z plików ASD: Word 2007 Word 2003 Word 2002 Standard Edition Word 2000 Standard Edition Word 97 Standard Edition Word 95 Standard Edition Microsoft Word 95a Word 7.X

Aby otworzyć plik ASD ręcznie w programie Word, wybierz polecenie Plik & rarr. Otwórz, wybierz "Wszystkie pliki (*. *)" Z listy Typ pliku, a następnie wybierz plik ASD.

Jak otworzyć plik ASD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ASD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ASD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ASD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ASD

Inne problemy z plikiem ASD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ASD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ASD:

  • plik ASD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ASD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ASD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik