• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku AEPKEY

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem AEPKEY. Jeżeli chcesz otworzyć plik AEPKEY, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku AEPKEY

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Advanced Encryption Package Key Format InterCrypto

Co to jest plik AEPKEY?

Plik utworzony przez Advanced Encryption Package (AEP), program służący do zabezpieczania plików do przechowywania i przenoszenia. Może przechowywać publiczny lub prywatny klucz utworzony przez oprogramowanie. Wygenerowane przez okno Menedżera kluczy PKI, które można otworzyć, wybierając Tools & rarr. Kluczowy klucz RSA ....

Podczas tworzenia pary kluczy publicznych i prywatnych w programie AEP oprogramowanie tworzy pliki o następujących nazwach, zakładając, że wybrałeś nazwę swojego klucza jako "mykey" i użyłeś szyfrowania 1024-bitowego:

mykey_1024bit_private.Appkey

mykey_1024bit_public.Appkey

Publiczne i prywatne klucze umożliwiają szyfrowanie plików, dzięki czemu tylko klucz uzupełniający może odszyfrować plik. Na przykład jeśli tworzysz klucze prywatne A i klucz publiczny B jako klucze uzupełniające, tylko klucz publiczny B może odszyfrować pliki zaszyfrowane kluczem prywatnym A. Pomaga to sprawdzić tożsamość nadawcy pliku i ograniczyć dystrybucję do podmiotów, odpowiednie klucze.

Szyfrowane pliki utworzone za pomocą pakietu Advanced Encryption Package korzystają z rozszerzenia pliku .AEP.

Jak otworzyć plik AEPKEY?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku AEPKEY jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi AEPKEY z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem AEPKEY którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik AEPKEY

Inne problemy z plikiem AEPKEY

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem AEPKEY nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami AEPKEY:

  • plik AEPKEY którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku AEPKEY z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik AEPKEY nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik