• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku 3DS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem 3DS. Jeżeli chcesz otworzyć plik 3DS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku 3DS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
3D Studio MAX Graphics Format Autodesk

Co to jest plik 3DS?

Plik 3DS jest formatem obrazu 3D używany przez program Autodesk 3D Studio. Zawiera dane o siatce, atrybuty materiału, referencje bitmapowe, wygładzenie danych grupowych, konfiguracje rzutni, lokalizacje kamer i informacje o oświetleniu. Pliki 3DS mogą również zawierać dane o animacji obiektów.

Pliki 3DS składają się z bloków danych zwanych "kawałkami", które zawierają opis ID i długości. Fragmenty przechowują kształty, oświetlenie, informacje o przeglądarce, które razem reprezentują trójwymiarową scenę.

Format 3DS został zastąpiony przez pliki .MAX w nowszych wersjach oprogramowania 3ds Max. Jednak format 3DS jest nadal powszechnie używany.

Jak otworzyć plik 3DS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku 3DS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi 3DS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem 3DS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik 3DS

Inne problemy z plikiem 3DS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem 3DS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami 3DS:

  • plik 3DS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku 3DS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik 3DS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku 3DS
3DS do DWG3DS do ASC3DS do BLEND3DS do SKP3DS do X3D