• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ZXP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ZXP. Jeżeli chcesz otworzyć plik ZXP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ZXP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe Extension Package Format Adobe Systems

Co to jest plik ZXP?

Rozszerzenie, które dodaje dodatkowe możliwości do programu Adobe. Mogą być instalowane i usuwane za pomocą programu Adobe Extension Manager. Zapisany w formacie zip, który jest rozkompresowany po zainstalowaniu rozszerzenia.

Rozszerzenia firmy Adobe są podobne do dodatków plug-in, ponieważ rozszerzają funkcjonalność programu. Na przykład pakiet Dreamweaver HTML5 zapewnia dodatkową obsługę standardów HTML5 i CSS3 w programie Dreamweaver CS5.

Format ZXP jest obsługiwany tylko przez program Adobe Extended Extension Manager CS5 i późniejsze. Poprzednie wersje używają formatu .MXP, który został pierwotnie opracowany przez firmę Macromedia.

Jak otworzyć plik ZXP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ZXP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ZXP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ZXP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ZXP

Inne problemy z plikiem ZXP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ZXP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ZXP:

  • plik ZXP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ZXP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ZXP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik