• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ZW

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ZW. Jeżeli chcesz otworzyć plik ZW, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ZW

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Chinese Text Format N/A

Co to jest plik ZW?

Dokument tekstowy zawierający znaki chińskie. Używa ASCII / Chinese Character Encoding. Podobne do pliku .HZ, ale używa innego stylu kodowania. Znany również jako plik HXWZ.

Format ZW był przede wszystkim używany do wysyłania tekstu chińskiego za pośrednictwem terminalowych programów komunikacyjnych. Ponieważ większość systemów operacyjnych obsługuje wiele języków, pliki ZW nie są powszechnie używane.

Jak otworzyć plik ZW?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ZW jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ZW z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ZW którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ZW

Inne problemy z plikiem ZW

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ZW nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ZW:

  • plik ZW którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ZW z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ZW nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik