• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ZTMP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ZTMP. Jeżeli chcesz otworzyć plik ZTMP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ZTMP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Steam Compressed Game Resource Format Valve

Co to jest plik ZTMP?

Zasób gry przechowywany przez narzędzie do aktualizacji serwerów dedykowanych Half-Life firmy Steam (HLDS), aplikację serwera sieciowego służącą do przechowywania plików z grami. Zawiera skompresowany plik, na przykład mapę gry, plik audio lub inne dane gry. Używane przez klienckie aplikacje do automatycznego pobierania aktualizacji i niestandardowych treści w środowiskach gier wieloosobowych.

HLDS tworzy pliki ZTMP, gdy klienci zgłaszają żądania zasobów gier. Pliki ZTMP są raz skompresowane i przechowywane na serwerze dla wszystkich kolejnych żądań. Po pobraniu pliku ZTMP klient gry automatycznie dekompresuje go z powrotem do oryginalnego pliku. Użytkownicy mogą wyłączyć opcję kompresji w pliku konfiguracji serwera tak, aby nie tworzyć plików ZTMP.

Kiedy HLDS tworzy pliki ZTMP, to dodaje rozszerzenie ".Ztmp" do istniejącego pliku. Na przykład podczas kompresowania pliku mapy .BSP, HLDS tworzy nowy plik z rozszerzeniem ".Bsp.Ztmp". Pliki ZTMP są tworzone za pomocą algorytmu kompresji zaworu.

HLDS nie rozpoznaje zaktualizowanych plików gier. Dlatego jeśli plik gry został zaktualizowany, odpowiedni plik ZTMP powinien zostać usunięty, tak aby HLDS ponownie utworzył nowy plik ZTMP przy następnym żądaniu przez klienta gry.

Jak otworzyć plik ZTMP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ZTMP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ZTMP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ZTMP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ZTMP

Inne problemy z plikiem ZTMP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ZTMP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ZTMP:

  • plik ZTMP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ZTMP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ZTMP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik