• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ZPL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ZPL. Jeżeli chcesz otworzyć plik ZPL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ZPL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Zune Playlist Format Microsoft

Co to jest plik ZPL?

Lista odtwarzania audio lub wideo stworzona przez Zune, aplikację multimedialną dla systemu Windows. Zapisano w formacie XML i zawiera odniesienia do elementów listy odtwarzania, na przykład pieśni lub filmów. Umożliwia użytkownikowi porządkowanie list według gatunków lub ulubionych.

Domyślnie pliki ZPL są zapisywane w następującym katalogu:

[użytkownika] Moje playlisty muzyczne

Zune odnosi się również do multimedialnego urządzenia mobilnego. Oprogramowanie stacjonarne Zune może współpracować z urządzeniami Zune.

Jak otworzyć plik ZPL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ZPL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ZPL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ZPL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ZPL

Inne problemy z plikiem ZPL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ZPL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ZPL:

  • plik ZPL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ZPL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ZPL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik