• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ZONE.IDENTIFIER

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ZONE.IDENTIFIER. Jeżeli chcesz otworzyć plik ZONE.IDENTIFIER, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ZONE.IDENTIFIER

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Windows Zone Identifier Format Microsoft

Co to jest plik ZONE.IDENTIFIER?

Plik zawierający metadane opisujące strefy zabezpieczeń skojarzone z innym plikiem. Wygenerowane automatycznie, gdy plik jest pobierany z Internetu lub otrzymany jako załącznik do poczty elektronicznej. Często tworzone przez program Internet Explorer.

Pliki identyfikatorów strefy są również znane jako pliki "alternatywnych strumieni danych" (ADS), ponieważ są one używane tylko do opisywania innych plików. Mają tę samą nazwę pliku, co plik oryginalny, a następnie dwukropek i tekst "Zone.Identifier". Na przykład plik "download.Exe: Zone.Identifier" może być zapisany razem z pobranym plikiem o nazwie "download.Exe".

System Windows stosuje pliki identyfikatorów stref do zarządzania ustawieniami zabezpieczeń pobranych plików. Ponieważ pliki są odwoływane przez system operacyjny, nie mają być otwierane ręcznie. Gdy oryginalny plik zostanie usunięty, odpowiedni plik identyfikatora strefy zostanie automatycznie usunięty przez system operacyjny. Pliki identyfikatorów strefy są domyślnie ukryte, ale mogą być widoczne, jeśli opcja Pokaż ukryte pliki jest włączona.

Jak otworzyć plik ZONE.IDENTIFIER?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ZONE.IDENTIFIER jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ZONE.IDENTIFIER z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ZONE.IDENTIFIER którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ZONE.IDENTIFIER

Inne problemy z plikiem ZONE.IDENTIFIER

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ZONE.IDENTIFIER nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ZONE.IDENTIFIER:

  • plik ZONE.IDENTIFIER którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ZONE.IDENTIFIER z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ZONE.IDENTIFIER nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik