• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ZIPX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ZIPX. Jeżeli chcesz otworzyć plik ZIPX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ZIPX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Extended Zip Format Corel

Co to jest plik ZIPX?

Plik ZIPX to skompresowany plik .ZIP zapisany w rozszerzonym formacie Zip, który tworzy mniejsze pliki niż poprzednie wersje formatu ZIP. Pliki ZIPX zawierają jeden lub więcej plików zapisanych w skompresowanym archiwum plików.

Format ZIPX został wprowadzony z WinZip 12.1. Format zawiera informacje wskazujące, że plik został utworzony przy użyciu zaawansowanej metody kompresji. Pozwala to użytkownikom wiedzieć, że plik musi być rozpakowany przy użyciu narzędzia WinZip 12.1 lub innego kompatybilnego kompresji plików.

Pliki ZIPX można otwierać tylko za pomocą programu WinZip 12.1 lub nowszego. Wersja 12.1 została wydana w maju 2009.

Jak otworzyć plik ZIPX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ZIPX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ZIPX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ZIPX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ZIPX

Inne problemy z plikiem ZIPX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ZIPX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ZIPX:

  • plik ZIPX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ZIPX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ZIPX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik