• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ZIP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ZIP. Jeżeli chcesz otworzyć plik ZIP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ZIP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
WinZIP Compressed ZIP Archive Format N/A

Co to jest plik ZIP?

Plik ZIP to archiwum zawierające jeden lub więcej plików skompresowanych lub "zipowanych" przy użyciu kompresji Zip. Przechowuje pliki oddzielnie od siebie, umożliwiając kompresję plików przy użyciu różnych metod i wyodrębnianie bez kompresji lub dekompresji całego archiwum.

Format Zip został stworzony w 1989 roku przez Phila Katza i był używany w programie PKZIP opracowanym przez PKWARE, Inc. Format ten zyskał popularność i obecnie jest obsługiwany przez większość programów kompresji / dekompresji plików.

Użytkownicy systemu Windows mogą tworzyć archiwa ZIP, klikając plik prawym przyciskiem myszy i wybierając folder "Wyślij do folderu z kompresją (zip)". Użytkownicy systemu Mac OS X mogą tworzyć archiwa ZIP, klikając prawym przyciskiem myszy plik i wybierając "Kompresuj [nazwa_pliku]".

Nowa skompresowana (zipa) Folder.Zip - nazwa Microsoft Windows udostępnia nowe pliki ZIP utworzone za pomocą menu kontekstowego (kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz folder Nowy i rarr skompresowany).

Jak otworzyć plik ZIP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ZIP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ZIP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ZIP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ZIP

Inne problemy z plikiem ZIP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ZIP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ZIP:

  • plik ZIP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ZIP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ZIP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku ZIP
ZIP do EXEZIP do APKZIP do ARCZIP do RAR