• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ZIM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ZIM. Jeżeli chcesz otworzyć plik ZIM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ZIM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Wiki Archive Format The OpenZIM Project

Co to jest plik ZIM?

Archiwum utworzone w formacie OpenZIM, standardowym formacie do przechowywania plików Wiki offline. Organizuje artykuły, referencje i inne informacje o Wiki w formacie kompaktowym. Wspierane przez czytelników takich jak Kiwix i ZIMReader.

Programiści mogą korzystać z bezpłatnej biblioteki ZIMLib C ++ w celu włączenia zawartości OpenZIM do swoich aplikacji.

Jak otworzyć plik ZIM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ZIM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ZIM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ZIM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ZIM

Inne problemy z plikiem ZIM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ZIM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ZIM:

  • plik ZIM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ZIM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ZIM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik