• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ZAP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ZAP. Jeżeli chcesz otworzyć plik ZAP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ZAP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Windows Software Installation Settings Format Microsoft

Co to jest plik ZAP?

Plik instalacyjny aplikacji Windows często używany w środowiskach biznesowych do publikowania programów dla użytkowników bez plików MSI (.MSI). Zawiera czysty tekst i określa nazwę programu, uruchomiony plik programu, numer wersji, wydawca i inne informacje opcjonalne. Zezwala programom EXE na publikowanie użytkowników, gdy nie jest dostępny żaden instalator MSI. Nazywane "Zerowym Pakietem Administracyjnym" (ZERO Administration Package) (ZERO), ponieważ umożliwia programom wdrażanie użytkowników bez uprawnień administracyjnych na komputerach lokalnych.

Aplikacje ZAP są wdrażane w systemie Windows przy użyciu obiektu zasad grupy (GPO), który jest obiektem kontroli dostępu, który umożliwia dostęp do określonych plików i programów. Użytkownicy, dla których administrator udostępnił dostęp, mogą używać lokalnych aplikacji ZAP na swoich komputerach. Dla dozwolonych użytkowników aplikacje pojawiają się na liście Dodaj / usuń programy użytkownika. Zarządzanie zasadami grupy jest częścią oprogramowania systemu Windows Server.

Możesz tworzyć i edytować pliki ZAP z dowolnym edytorem tekstowym. Można na przykład utworzyć plik zwykłego tekstu (.TXT) w Notatniku firmy Microsoft i zmienić rozszerzenie pliku na ".Zap" po jego zakończeniu.

ZAP pliki mają ograniczenia, które tradycyjni instalatorzy MSI nie. Na przykład pliki ZAP nie mogą zakładać podwyższonych uprawnień do instalowania aplikacji.

Jak otworzyć plik ZAP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ZAP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ZAP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ZAP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ZAP

Inne problemy z plikiem ZAP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ZAP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ZAP:

  • plik ZAP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ZAP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ZAP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik