• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku Z

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem Z. Jeżeli chcesz otworzyć plik Z, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku Z

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Unix Compressed Archive Format N/A

Co to jest plik Z?

Skompresowany plik używany do przechowywania plików "pack" na komputerach z systemem Unix. Zawiera prosty algorytm kompresji, który jest używany do archiwizacji plików i oszczędzania miejsca na dysku. Może być rozkompresowany w systemie Unix, wpisując uncompress filename.Z, gdzie "filename.Z" to nazwa pliku do dekompresji.

Z zostały zastąpione głównie kompresją GNUzip, która tworzy pliki .GZ. Użytkownicy Unix mogą używać narzędzia znew do ponownego kompresji plików Z do plików GZ.

Jak otworzyć plik Z?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku Z jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi Z z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem Z którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik Z

Inne problemy z plikiem Z

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem Z nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami Z:

  • plik Z którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku Z z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik Z nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik