• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku YPR

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem YPR. Jeżeli chcesz otworzyć plik YPR, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku YPR

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
BYOB Project Format BYOB

Co to jest plik YPR?

Plik projektu stworzony przez BYOB (Build Your Own Blocks), środowisko programowania wizualnego, które jest rozszerzeniem oprogramowania Scratch firmy MIT. Zawiera układ bloków wizualnych i przepływów między blokami, które tworzą dane i logikę dla programu. Umożliwia zapisywanie i ładowanie programów.

Podczas projektów scratchowania (pliki .SB) są używane przez młodszych odbiorców, projekty BYOB zostały zaprojektowane do użytku przez studentów uczelni informatycznych, którzy nie deklarują informatyki jako swojego głównego nurtu.

BYOB jest teraz rozwijany pod nazwą Snap!

Jak otworzyć plik YPR?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku YPR jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi YPR z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem YPR którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik YPR

Inne problemy z plikiem YPR

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem YPR nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami YPR:

  • plik YPR którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku YPR z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik YPR nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik