• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku YAODL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem YAODL. Jeżeli chcesz otworzyć plik YAODL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku YAODL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Powerflip 3D Image Format Silicon Graphics

Co to jest plik YAODL?

Model 3D używany przez program PowerFlip, program służący do przeglądania i spinowania obiektów 3D. Mogą zawierać wielokąty, NURBS, kwadratowe siatki, parametry obiektów, tekstury i kolory obiektów, czcionek i wierzchołków.

YAODL oznacza "Jeszcze inny język opisu obiektu". Format był pierwotnie używany do przechowywania modeli 3D w demonstracjach PowerFlip. To nie był powszechnie przyjęty i nie jest już używany przez Silicon Graphics (SGI).

Jak otworzyć plik YAODL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku YAODL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi YAODL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem YAODL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik YAODL

Inne problemy z plikiem YAODL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem YAODL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami YAODL:

  • plik YAODL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku YAODL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik YAODL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik