• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik XZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
XZ Utils Compressed Archive Tukaani

Co to jest plik XZ?

Archiwa skompresowane przy użyciu kompresji XZ, algorytm kompresji wysokiego współczynnika. Zawiera jeden lub więcej skompresowanych plików. Często używane do dystrybucji pakietów Slackware Linux.

Pliki XZ mogą również zawierać plik .TAR i mieć typ pliku .TXZ.

Jak otworzyć plik XZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XZ

Inne problemy z plikiem XZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XZ:

  • plik XZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik