• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XYZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XYZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik XYZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XYZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Molecule Specification Format N/A

Co to jest plik XYZ?

Plik używany przez różne programy chemiczne, takie jak TINKER i UniChem. Zawiera opis cząsteczki, w tym liczbę atomów, symbol elementu i współrzędne X, Y i Z. Przechowywany w formacie zwykłego tekstu.

Choć nie ma oficjalnej normy dla plików XYZ, zazwyczaj zawierają one te same typy danych.

Rozszerzenie ".Xyz" może być również używane jako ogólne rozszerzenie pliku podając przykłady lub gdy rozszerzenie pliku jest nieznane.

Jak otworzyć plik XYZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XYZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XYZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XYZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XYZ

Inne problemy z plikiem XYZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XYZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XYZ:

  • plik XYZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XYZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XYZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik