• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XPI

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XPI. Jeżeli chcesz otworzyć plik XPI, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XPI

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Firefox Browser Extension Format Mozilla

Co to jest plik XPI?

Plik XPI to skompresowane archiwum instalacji używane przez różne aplikacje Mozilla, w tym Firefox, Thunderbird i SeaMonkey. Mogą zawierać podstawowe składniki zainstalowane w oprogramowaniu lub mogą zawierać rozszerzenie oprogramowania, takie jak przeglądarka internetowa.

Pliki XPI można często instalować, przeciągając i upuszczając plik w otwartym oknie przeglądarki. Oprogramowanie Mozilla używa komponentu XPInstall (zawierającego skrypt instalatora Mozilli) do zainstalowania pakietów XPI.

Jak otworzyć plik XPI?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XPI jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XPI z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XPI którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XPI

Inne problemy z plikiem XPI

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XPI nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XPI:

  • plik XPI którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XPI z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XPI nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik