• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XOML

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XOML. Jeżeli chcesz otworzyć plik XOML, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XOML

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Windows Workflow Format N/A

Co to jest plik XOML?

Plik napisany w XAML (Extensible Application Markup Language), deskryptorowy język programowania używany do tworzenia interfejsów użytkownika. Zawiera strukturę opartą na drzewie, która definiuje główny węzeł przepływu pracy i zagnieżdżone pod-elementy. Może również zawierać osadzone fragmenty kodu.

Windows Workflow Foundation (WF), twórcy rozszerzenia pliku ".Xoml", pierwotnie używała składni innej niż XAML. Jednak później przyjęli składnię XAML używaną przez Fundację Prezentacji Windows (WPF). Dlatego rozszerzenie .XAML jest często używane zamiast ".Xoml". Rozszerzenie ".Xoml" pozostaje w celach historycznych.

Jak otworzyć plik XOML?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XOML jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XOML z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XOML którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XOML

Inne problemy z plikiem XOML

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XOML nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XOML:

  • plik XOML którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XOML z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XOML nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik