• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XOL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XOL. Jeżeli chcesz otworzyć plik XOL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XOL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Swiss Map Overlay Format swisstopo

Co to jest plik XOL?

Format mapy używany przez oprogramowanie Swiss Map. Zawiera mapy napowietrzne Szwajcarii, w tym zdjęcia satelitarne, zdjęcia lotnicze i informacje o topologii.

Jak otworzyć plik XOL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XOL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XOL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XOL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XOL

Inne problemy z plikiem XOL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XOL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XOL:

  • plik XOL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XOL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XOL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik