• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XNB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XNB. Jeżeli chcesz otworzyć plik XNB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XNB

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
XNA Game Studio Express XNA Framework Content Pipeline Binary Format Microsoft

Co to jest plik XNB?

Plik danych binarnych utworzony za pomocą XNA Game Studio Express, IDE przeznaczonego do rozwijania gier Windows i Xbox 360. Zawiera jeden lub więcej plików w jednym pakiecie.

Format XNB jest uważany za "format pośredni", ponieważ pakuje oryginalne pliki w zastrzeżony typ pliku. Pliki XNB są odczytywane przez gry utworzone za pomocą XNA Game Studio Express i nie mają być otwierane ręcznie.

Przykładową grą wykorzystującą pliki XNB jest Terraria, gra 2D i przygodowa. Terraria zapisuje grafikę, dźwięk i inne dane gry za pomocą plików XNB.

Chociaż większość plików XNB nie może być otwarta bezpośrednio, pliki obrazu, takie jak obrazy .PNG, mogą być wyodrębniane z pliku XNB przy użyciu programu takiego jak GXView (część pakietu GameTools Suite).

Jak otworzyć plik XNB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XNB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XNB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XNB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XNB

Inne problemy z plikiem XNB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XNB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XNB:

  • plik XNB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XNB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XNB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik