• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XML

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XML. Jeżeli chcesz otworzyć plik XML, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XML

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
XML Document Format N/A

Co to jest plik XML?

Plik XML to plik danych XML (Extensible Markup Language), który używa znaczników do definiowania obiektów i atrybutów obiektów. Jest sformatowany podobnie jak dokument .HTML, ale używa tagów niestandardowych do definiowania obiektów i danych w obrębie każdego obiektu. Pliki XML można traktować jako bazę danych tekstowych.

Pliki XML stały się standardowym sposobem przechowywania i przesyłania danych między programami i Internetem. Ponieważ są one sformatowane jako dokumenty tekstowe, mogą być edytowane przez podstawowy edytor tekstowy.

Jak otworzyć plik XML?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XML jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XML z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XML którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XML

Inne problemy z plikiem XML

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XML nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XML:

  • plik XML którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XML z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XML nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku XML
XML do CSVXML do ACCDBXML do PDF