• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XMCT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XMCT. Jeżeli chcesz otworzyć plik XMCT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XMCT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Mathcad Template Format PTC

Co to jest plik XMCT?

Plik szablonu stworzony przez Mathcad, program służący do obliczeń inżynierskich. Zapisuje szablon arkusza, który może być użyty do tworzenia wielu dokumentów .XMCD z tego samego punktu początkowego.

Jak otworzyć plik XMCT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XMCT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XMCT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XMCT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XMCT

Inne problemy z plikiem XMCT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XMCT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XMCT:

  • plik XMCT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XMCT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XMCT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik