• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XMCD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XMCD. Jeżeli chcesz otworzyć plik XMCD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XMCD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
PTC Mathcad Worksheet Format Parametric Technology Corporation

Co to jest plik XMCD?

Arkusz bazujący na XML utworzony za pomocą programu Mathcad, programu obliczeniowego inżynieryjnego opracowanego przez Parametric Technology Corporation (PTC). Może zawierać zarówno elementy matematyczne, jak i tekstowe.

Mathcad został opracowany przez Mathsoft, który został przejęty przez Parametric Technology Corporation w 2006 roku.

Jak otworzyć plik XMCD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XMCD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XMCD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XMCD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XMCD

Inne problemy z plikiem XMCD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XMCD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XMCD:

  • plik XMCD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XMCD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XMCD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik