• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XLTX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XLTX. Jeżeli chcesz otworzyć plik XLTX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XLTX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Excel 2007/2010 Open XML Workbook Template Format Microsoft

Co to jest plik XLTX?

Plik XLTX to szablon utworzony przez program Microsoft Excel, program służący do tworzenia arkuszy kalkulacyjnych. Zawiera domyślne ustawienia i informacje o układzie używane do tworzenia plików .XLSX. Pliki XLTX mogą być używane do tworzenia wielu arkuszy kalkulacyjnych o wspólnych formatach i właściwościach.

Pliki XLTX są pakowane w programie Excel, umożliwiając tworzenie dokumentów, takich jak zapasy, planiści budżetu, kalendarze i faktury z szablonów z określoną formatowaniem. Można również tworzyć własne niestandardowe szablony do odtwarzania skoroszytów lub arkuszy roboczych dostosowanych do Twoich potrzeb.

Pliki XLTX są przechowywane w oparciu o format pliku Open XML, który został wprowadzony do pakietu Microsoft Office 2007. Zastąpiły one pliki .XLT przechowywane w formacie binarnym. Pliki XLTX mogą być otwierane przez program Excel 2007 lub nowszy lub wcześniejsze wersje programu Excel z obsługą elementów Open XML.

Excel jest najpopularniejszą aplikacją kalkulacyjną na świecie. Chodzi o każdą edycję pakietu Microsoft Office i jest używany w środowiskach domowych, akademickich i biznesowych.

Jak otworzyć plik XLTX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XLTX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XLTX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XLTX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XLTX

Inne problemy z plikiem XLTX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XLTX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XLTX:

  • plik XLTX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XLTX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XLTX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik