• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XLSM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XLSM. Jeżeli chcesz otworzyć plik XLSM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XLSM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Excel 2007/2010 Open XML Macro-enabled Workbook Format Microsoft

Co to jest plik XLSM?

Plik XLSM to arkusz kalkulacyjny z funkcją makro utworzony przez program Microsoft Excel, powszechnie używany program arkusza kalkulacyjnego, który pochodzi z każdej edycji pakietu Microsoft Office. Zawiera arkusze komórek rozmieszczone w wierszach i kolumnach oraz osadzone makra zaprogramowane w języku Visual Basic for Applications (VBA). Pliki XLSM są zapisywane w formacie Open XML wprowadzonym w programie Microsoft Office 2007.

Pliki XLSM to pliki .XLSX, ale włączone makra. Makro jest użyteczną funkcją, która działa jak skrypt, co pozwala użytkownikom na automatyczne powtarzanie zadań. Program Excel jest ładowany z setkami makr, ale można także rejestrować własne makra, które składają się z naciśnięć klawiszy i kliknięć myszą, które wykonują określone działanie i edytować je, aby wprowadzić niewielkie zmiany. Niektóre przykłady funkcji makr obejmują formatowanie danych w wybranej kolumnie arkusza kalkulacyjnego lub zastosowanie konkretnych równań matematycznych do danych.

Pliki XLSM mogą być otwierane w programie Excel 2007 lub nowszym lub wcześniejszych wersjach programu Excel z obsługą elementów Open XML. Ze względów bezpieczeństwa program Excel nie włącza makr domyślnie. Ponadto program Excel nie wykona makr w plikach XLSX, nawet jeśli zawierają one kod makra. Najpierw muszą być zapisane jako pliki XLSM.

Możesz otwierać pliki XLSM z innymi aplikacjami arkusza kalkulacyjnego, takimi jak Corel Quattro Pro i MobiSystems OfficeSuite Pro. Arkusze Google (dostępne na Dysku Google) obsługują również pliki XLSM w trybie zgodności z pakietem Office.

Jak otworzyć plik XLSM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XLSM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XLSM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XLSM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XLSM

Inne problemy z plikiem XLSM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XLSM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XLSM:

  • plik XLSM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XLSM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XLSM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku XLSM
XLSM do XLSXLSM do ACCDB