• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XFDL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XFDL. Jeżeli chcesz otworzyć plik XFDL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XFDL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
XFDL Format UWI

Co to jest plik XFDL?

Plik rozszerzonego języka opisu (XFDL), który wykorzystuje XML do opisania strukturyzowanego, prawnie wiążącego formularza biznesowego. Zawiera dane dotyczące formy biznesowej, w tym układ, szczegóły transakcji biznesowych, wyrażenia matematyczne i warunkowe w formie liniowej oraz podpisy cyfrowe. Wymaga potrzeb transakcji na potrzeby niezaprzeczalności, sprawdzalności, bezpieczeństwa i zachowania kontekstu.

Pliki XFDL zostały zaprojektowane do tworzenia standardowych i wymiennych form biznesowych. Zostały one zaadaptowane z UDFL (Universal Forms Description Language) do formatu XML. Są one wykorzystywane w transakcjach handlu elektronicznego i biznesowym.

IBM nabył firmę PureEdge Solutions, programistę programu PureEdge Viewer. Amerykańskie siły powietrzne zaprzestały korzystania z oprogramowania PureEdge Viewer. Powinieneś zamiast niego używać przeglądarki Lotus Forms Viewer.

Jak otworzyć plik XFDL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XFDL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XFDL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XFDL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XFDL

Inne problemy z plikiem XFDL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XFDL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XFDL:

  • plik XFDL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XFDL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XFDL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik