• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XFD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XFD. Jeżeli chcesz otworzyć plik XFD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XFD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe XFDL Format XML Form Format UWI

Co to jest plik XFD?

Plik, który używa standardu XFDL (Extensible Forms Description Language) do reprezentowania strukturyzowanego, prawnie wiążącego formularza biznesowego. Zawiera dane dotyczące formy biznesowej, w tym układ, podpisy cyfrowe, wyrażenia wbudowane i szczegóły transakcji biznesowych. Wymaga wymianę transakcji biznesowych na potrzeby audytu, niezaprzeczalności, zachowania kontekstu i bezpieczeństwa.

Pliki XFD są takie same jak pliki .XFDL. Zostały zaprojektowane do tworzenia standardowych form biznesowych i są wykorzystywane w transakcjach rządowych i biznesowych.

Amerykańskie siły powietrzne zaprzestały korzystania z programu IBM PureEdge Viewer. Powinieneś zamiast niego używać przeglądarki Lotus Forms Viewer.

Jak otworzyć plik XFD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XFD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XFD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XFD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XFD

Inne problemy z plikiem XFD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XFD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XFD:

  • plik XFD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XFD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XFD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik