• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XDR

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XDR. Jeżeli chcesz otworzyć plik XDR, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XDR

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
XML Data Reduced Format Microsoft

Co to jest plik XDR?

Plik utworzony za pomocą języka definicji schematu zmniejszonego w XML-Data (XDR). Zawiera definicję danych opisującą dane w jednym lub kilku powiązanych plikach XML. Używany przez parsery XML do zrozumienia i przeanalizowania danych XML.

Pliki XDR zostały zastąpione plikami .XSD.

Jak otworzyć plik XDR?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XDR jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XDR z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XDR którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XDR

Inne problemy z plikiem XDR

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XDR nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XDR:

  • plik XDR którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XDR z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XDR nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik