• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XCU

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XCU. Jeżeli chcesz otworzyć plik XCU, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XCU

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
OpenOffice.org Extension Control Format OpenOffice.org

Co to jest plik XCU?

Plik używany przez OpenOffice.Org, pakiet biurowy o otwartym kodzie źródłowym. Zawiera informacje o konfiguracji dodatku w formacie XML. Często używany do konfigurowania rozszerzeń Office OpenOffice.Org.

Pliki XCU mogą być dołączone jako część pliku rozszerzeń .OXT. Definiują informacje o konfiguracji, takie jak etykiety menu, wartości domyślne szablonów dokumentów i inne parametry rozszerzeń.

OpenOffice.Org został zastąpiony Apache OpenOffice w 2012 roku.

Jak otworzyć plik XCU?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XCU jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XCU z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XCU którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XCU

Inne problemy z plikiem XCU

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XCU nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XCU:

  • plik XCU którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XCU z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XCU nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik