• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XBK

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XBK. Jeżeli chcesz otworzyć plik XBK, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XBK

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
SMART Notebook Format Citrix

Co to jest plik XBK?

Plik kopii zapasowej utworzony przez oprogramowanie do wirtualizacji Citrix. Zapisuje konfigurację wirtualnego serwera, aby mogła zostać przywrócona i uruchomiona ponownie, jeśli nieoczekiwanie zakończy działanie. Nie obejmuje maszyn wirtualnych działających na serwerze.

Pliki XBK mogą być tworzone (i przywracane) przez XenServer lub XenClient, GUI systemu Windows służące do zarządzania hostami XenServer.

Jak otworzyć plik XBK?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XBK jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XBK z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XBK którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XBK

Inne problemy z plikiem XBK

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XBK nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XBK:

  • plik XBK którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XBK z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XBK nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik