• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XAS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XAS. Jeżeli chcesz otworzyć plik XAS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XAS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
PTC Pro/Engineer Assembly Format Parametric Technology

Co to jest plik XAS?

Plik utworzony przez Pro / ENGINEER, program służący do projektowania wyprodukowanych komponentów i procesów. Zawiera przykład pliku .ASM, który jest szczególną definicją parametryczną z "rodzinnego stołu" zespołów w pliku ASM.

Pliki XAS zmniejszają czas potrzebny do pobrania określonych instancji montażu, ponieważ Pro / ENGINEER nie musi najpierw ładować geometrii "ogólnej" i wszystkich informacji dotyczących rodziny.

Jak otworzyć plik XAS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XAS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XAS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XAS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XAS

Inne problemy z plikiem XAS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XAS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XAS:

  • plik XAS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XAS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XAS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik