• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XAP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XAP. Jeżeli chcesz otworzyć plik XAP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XAP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Silverlight Application Package Format Microsoft

Co to jest plik XAP?

Pakiet aplikacji utworzony pierwotnie dla programu Microsoft Silverlight (dodatek do przeglądarki WWW umożliwiający bogate treści multimedialne), ale obecnie używany także w aplikacjach mobilnych Windows Phone 7. Zawiera plik .XAML o nazwie AppManifest.Xaml i może zawierać odniesienie do plików .LL przez oprogramowanie. Zapisano w formacie .ZIP.

Pliki XAP są powszechnie używane do dystrybucji aplikacji Windows Phone 7.

Jak otworzyć plik XAP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XAP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XAP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XAP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XAP

Inne problemy z plikiem XAP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XAP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XAP:

  • plik XAP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XAP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XAP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik