• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WSPAK

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WSPAK. Jeżeli chcesz otworzyć plik WSPAK, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WSPAK

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
WebsitePanel Backup Format WebsitePanel

Co to jest plik WSPAK?

Plik kopii zapasowej utworzony przez program WebPanel, aplikację portalową służącą do zarządzania aplikacjami Windows Server, na przykład IIS, SQL Server, Exchange i Hyper-V. Zapisuje kopie zapasowe baz danych, ustawień i innych plików na serwerze. Może być używany do migracji plików na nowy serwer. Najczęściej używane przez administratorów systemu.

Pliki WSPAK są zapisywane w skompresowanym formacie .ZIP, dzięki czemu można przeglądać ich zawartość ręcznie za pomocą narzędzia Zip. Jednak generalnie nie są one rozpakowywane i ręcznie wyodrębniane.

WebsitePanel działa tylko w systemie Windows Server (iE, a nie w systemie Windows Vista, 7 lub 8).

Jak otworzyć plik WSPAK?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WSPAK jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WSPAK z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WSPAK którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WSPAK

Inne problemy z plikiem WSPAK

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WSPAK nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WSPAK:

  • plik WSPAK którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WSPAK z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WSPAK nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik