• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WS. Jeżeli chcesz otworzyć plik WS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Windows Script Format Microsoft

Co to jest plik WS?

Skrypt wykonywalny dla systemu Windows, który może zawierać procedury JScript i VBScript i może zawierać elementy XML. Działa po otwarciu, jeśli zainstalowany jest skrypt WSH w wersji 2.0 lub nowszej.

Nie otwieraj jako załączników poczty e-mail, ponieważ pliki WS mogą zawierać wirusy lub inne złośliwe programy.

Jak otworzyć plik WS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WS

Inne problemy z plikiem WS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WS:

  • plik WS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik