• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WPT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WPT. Jeżeli chcesz otworzyć plik WPT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WPT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Corel WordPerfect Document Template Format Corel

Co to jest plik WPT?

Szablon utworzony przez WordPerfect, aplikację edytującą tekst, która jest częścią pakietu Office WordPerfect Office. Zapewnia wstępny sformatowany dokument, który może być używany do tworzenia dokumentów WordPerfect (.WDD). Umożliwia użytkownikom tworzenie wielu dokumentów o podobnym wyglądzie.

Szablony WordPerfect są powszechnie używane do firmowych nagłówków, notatek biznesowych, formularzy prawnych, kopert pocztowych i innych profesjonalnych dokumentów biznesowych.

Jak otworzyć plik WPT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WPT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WPT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WPT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WPT

Inne problemy z plikiem WPT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WPT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WPT:

  • plik WPT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WPT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WPT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku WPT
WPT do PDF